Ta lista jest absolutnie subiektywna i utwory, które wybrałem, sam polecam moim uczniom. Zawsze staram się dobrać odpowiednią tonację do możliwości ucznia. Gorąco Cię zachęcam do spróbowania swoich sił w tych kawałkach.

Hallelujah

Zaczynamy od propozycji dla każdego! Bo kto nie zna: „Hallelujah”. Melodia jest bardzo prosta, a internet jest pełen różnych wykonań tego utworu. Melodia refrenu wchodzi na wymagające miejsca w głosie, więc jest to utwór, który oprócz fantastycznego flow, będzie dla Ciebie dobrym materiałem do rozwoju. Dla dziewczyn polecam wersję Alexandry Burke lub polską wersję w wykonaniu np Julii Zalewskiej. Poniżej zamieszczam wykonanie Alexandry Burke i wersję karaoke:

A teraz wersja dla Panów. Tu można albo niżej – w wykonaniu Leonarda Cohena albo wyżej np. Jeffa Buckley’a. Poniżej zamieszczam wersję Leonarda Cohena razem z wersją instrumentalną.

Trójkąty i Kwadraty

Kolejna opcja to „Trójkąty i Kwadraty” Dawida Podsiadło. Uważam, że ten utwór jest bardzo dobrym materiałem do ćwiczenia zarówno intonacji (trafiania w dźwięki), jak i rytmiki – wszystko jest tam zaśpiewane w bardzo precyzyjnych miejscach i jak złapie się rytm tego utworu to sam się śpiewa 😛 Dodatkowo oryginalna tonacja powinna być w miarę korzystna i dla dziewczyn i dla chłopaków. Jeśli jest to dla Was za szybkie to na Youtube w prawym dolnym rogu jest ikona ustawień – zmieńcie szybkość na 0.75 i już powinno być idealnie 🙂

Poniżej oryginał a wersja karaoke jest pod tym linkiem:

https://ising.pl/dawid-podsiadlo-trojkaty-i-kwadraty-piosenka

Make You Feel My Love

I ostatnia propozycja – „Make You Feel My Love” śpiewane przez Adele. Wspaniały, emocjonalny utwór ze zwrotką śpiewaną nisko i refrenem wspinającym się na trudniejsze obszary głosu. Panowie mogą śpiewać oktawę niżej, tak, żeby refren nadal znajdował się w rejestrze piersiowym.

Poniżej wykonanie Adele i wersja instrumentalna.

Baaardzo jestem ciekawy jak Ci poszło – który utwór wybrałaś/eś i jakie są Twoje odczucia po. Jeśli chcesz się podzielić swoimi refleksjami zapraszam do komentowania poniżej 🙂